Відкриття Ресурсного центру зі сталого розвитку проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”
У середу, 2 березня, в місті Старобільськ на базі Луганського Національного університету імени Тараса Шевченко (ЛНУ) відбувся важливий для просування ідей сталого розвитку захід – відкриття Ресурсного Центру Розвитку Громад (РЦРГ). Захід відбувся у форматі круглого столу, на якому кожен мав право поділитися враженнями, сподіваннями та своїм баченням роботи РЦРГ. Це вже другий Ресурсний центр, відкритий в цьому році в Луганській області на базі вищих навчальних закладів.
Захід відкрив Курило Віталій Семенович, голова Наглядової ради ЛНУ, Народний депутат України, який є головним ініціатором створення Ресурсного центру в ЛНУ. Він зазначив, що обізнаний з діяльністю Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і що результати діяльності Проекту можна часто зустріти, подорожуючи Луганською областю – це і відремонтовані дахи шкіл, і встановленні вікна у садочках, і відремонтовані ФАПи. Віталій Семенович висловив переконаність у тому, що новий Ресурсний центр стане достойним партнером Проекту ЄС/ПРООН МРГ.
Бабічев Олександр Іванович, проректор з науково-педагогічної роботи, наголосив на важливості співпраці із міжнародними програмами та проектами, а також зауважив щодо необхідності долучення до діяльності РЦ педагогів, студентів та вчителів шкіл.
Архіпов Валерій Іванович, завідувач кафедри політології та правознавства, координатор по зв’язкам з громадськістю уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Луганській області, зауважив щодо важливості співпраці університету с громадськими організаціями.
Курочка Дмитро Сергійович, координатор Луганського ОПВ Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», розповів про діяльність Проекту, його методологію та навів конкретні приклади їх впровадження. А також запропонував включити РЦ до найближчих заходів з просвітницької діяльності щодо енергоефективності.
Борова Ганна Олександрівна, радник з примирення та соціальної злагоди ПРООН в Луганській області, Проект «Відновлення управління та примирення на територіях, постраждалих від кризи в Україні», зауважила на необхідності громад вчитись проектному підходу та шукати фінансування в донорів, а також наголосила на важливості передачі знань майбутнім поколінням для забезпечення сталості розвитку області. Але зауважила, що ідея ЛНУ щодо створення нової громадської організації та Школи організаційного розвитку на базі РЦ підлягає додатковому опрацюванню.
Гаркавий Анатолій Іванович, голова Старобільської районної державної адміністрації, зосередив увагу присутніх на співробітництві громад Старобільського району с Проектом МРГ, і висловив впевненість щодо необхідності подальшої такої співпраці.
Мигович Ірина Вікторівна, завідувач Центру з міжнародної та навчально-виховної роботи, керівник Ресурсного центру зі сталого розвитку при ЛНУ ім. Тараса Шевченко, яка розповіла про історію створення РЦРГ та довела до присутніх План роботи Ресурсного центру на 2016 рік.
За висновками присутніх створення РЦРГ на базі Національного Університету ім. Шевченко створення надасть нові можливості для навчання студентів методології Проекту та дозволить Університету розширювати круг партнерів.
Слідкуйте за інформацією, бо вже є План спільних дуже цікавих заходів на базі РЦРГ, який буде впроваджено протягом 2016 року. Всім рекомендуємо та всіх запрошуємо.
За анонсами РЦРГ слідкуйте тут.
#МРГ #CBA