post

Всеукраїнські студентські дебати, присвячені актуальним питанням сталого розвитку громад

27 квітня 2016 року в ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» пройшов відбірковий тур Всеукраїнських студентських дебатів, присвячених питанням сталого розвитку громад. Захід пройшов у рамках проведення тижня сталого розвитку, який ініційований Національною мережею університетів-партнерів спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Організатором дебатів безпосередньо у виші став Ресурсний центр сталого розвитку ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Базовим форматом дебатів став формат Карла Поппера, що являє собою поєднання дебатів Лінкольна-Дугласа і Політичних. Цей тип дебатів направлений на навчання командній роботі як під час підготовки, так і під час самих дебатів. Він передбачає участь команд у складі трьох чоловік у кожній.

Формат дебатів Карла Поппера виник як програма, що розвиває вміння розмірковувати та мислити критично, обґрунтовувати власні думки та аргументовано опонувати. Формат має свій стиль, близький до політичних дебатів, де студенти навчаються обговорювати проблеми, аналізувати їх з різних точок зору, розробляти можливі шляхи (стратегії) їх вирішення. У цьому мета дебатів Карла Поппера – залучити студентів до обговорення проблем і планування рішень, а не просто до участі в дискусії.

Впродовж двох годин 3 команди учасниць боролися за перемогу, адже вона дає право представити університет на Всеукраїнських дебатах, які відбудуться у травні цього року в м. Одеса. Серед дискусійних питань були такі: 1. Першочерговими цілями сталого розвитку суспільства повинні бути подолання бідності та нерівності. 2. Держава повинна контролювати роботу волонтерських організацій та ініціативних груп які допомагають вирішувати проблеми в громадах. 3. Громадян України  можуть бути об’єднані однією національною  ідеєю. 4. Врятувати Україну від кризи можна шляхом зміни керівництва старшого покоління  на молодих фахівців в різних галузях та багато інших актуальних тем.

За результатами відбіркових турів дебатів, переможцями журі оголосило команду «AlmaMater» у складі Руднєвої Анастасії, Шевцової Євгенії та Степаненко Дмитра.

 

2G9A0014 2G9A0017 2G9A0028 2G9A0057 2G9A0066 2G9A0074