post

Cемінар на тему:«Міжнародні стипендійні  програми: знайдіть своє місце у світі»

MSP1

22 березня 2016 року представник Центру з міжнародної та навчально-виховної роботи відвідав зустріч із Тамарою Марценюк, доцентом кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Аллою Марченко, доцентом кафедри методології та методів соціологічних досліджень факультету соціології КНУ імені Тараса Шевченка на тему: «Міжнародні стипендійні програми: знайдіть своє місце у світі» та презентацію посібника з міжнародного стипендійного навчання «По світу по освіту» Тамари Марценюк.

Перша доповідачка – Тамара Марценюк, має величезний досвід навчання і стажування за кордоном на основі якого і побудувала надзвичайно змістовну та цікаву розповідь і презентацію книги, торкнувшись наступних питань:MSP2 (1)
– огляду найпопулярніших стипендійних програм;
– навчання і дослідження в Скандинавії;
– джерел отримання інформації (переліку корисних он-лайн ресурсів і розсилок).

Посібник написано на основі власного досвіду авторки, її знайомих і друзів. Інформація, викладена у ньому, стане у нагоді всім, хто бажає вчитися за кордоном, зокрема на стипендійних програмах. Тамара Марценюк має досвід навчальних, дослідницьких і викладацьких візитів до Швеції, Шотландії, США, Канади, Норвегії, Німеччини, Англії, Фінляндії, Естонії, Бельгії, Литви, Угорщини, Австрії, Чехії, Польщі.

На зустрічі було обговорено також такі питання:

  • Огляд найпопулярніших стипендійних програм (Тамара Марценюк).
  • Навчання і дослідження в Скандинавії (Тамара Марценюк).
  • Джерела отримання інформації (перелік корисних он-лайн ресурсів і розсилок) (Тамара Марценюк).
  • Програма дослідницьких стипендій Карнегі та її особливості (Алла Марченко).
  • Специфіка підготовки до тривалого стажування, нюанси життя за кордоном, планування часу (Алла Марченко).
  • Акценти у підготовці аплікаційних документів (Алла Марченко).
  • Значення навчання/ стажування за кордоном для особистого і професійного зростання (Тамара Марценюк , Алла Марченко).

Організатори заходу: Відділ академічної мобільності Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ще одна гостя – дослідниця та викладачка Алла Марченко, ознайомила аудиторію із програмою дослідницьких стипендій Карнегі та її особливостями, специфікою підготовки до тривалого стажування, нюансами життя за кордоном, плануванням часу та розставила акценти у підготовці аплікаційних документів.
Послуговуючись власним досвідом, пані Алла надала поради щодо організації навчання чи стажування за кордоном, а саме:
– бути готовим до непередбачуваних фінансових витрат;
– оперувати чіткою інформацією щодо навчального плану у Вашому рідному університеті на період навчання або стажування за кордоном;
– розпланувати Ваш вільний час за кордоном заздалегідь, до поїздки (переглянути на сайтах усі можливі заходи на час Вашого перебування за кордоном і внести їх до свого плану);
– максимально спілкуватися з людьми з іншомовного середовища, відвідувати різноманітні заходи, що проводяться іноземною мовою;
– максимізувати етап збору даних стосовно Вашого дослідження, опрацьовувати їх можна буде вже по поверненню;
– відвідувати науково-культурні програми, так як багато з них є безкоштовними;
– відвідувати бібліотеки не лише університетські, а й «Public library», які теж безкоштовні.
«Готуючи аплікаційні документи, кожен учасник академічної мобільності має знати, чому саме в цей університет чи наукову установу він їде, щоб розуміти, з ким у ході навчання/ стажування чи дослідження йому буде корисно консультуватись і співпрацювати. Також має відбутись попереднє ознайомлення з закордонним закладом», – відзначила пані Алла.
І як влучно вона зазначила, мотиваціями для поїздок мають бути:
– наявність потужних інформаційних ресурсів;
– інше дослідницьке середовище;
– формування універсального світобачення.
Підсумком зустрічі було обговорення значення навчання та стажування за кордоном для особистого і професійного зростання. Дослідниці декілька разів наголосили що не потрібно здаватись після першої невдачі, а продовжувати робити спроби ще і ще, адже процес вступу на програму та здобуття стипендії дуже кропіткий і складний, але результат вартий цих зусиль.