post

5 жовтня в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка пройшло відкриття центру «Вікно в Америку».

Центри «Вікно в Америку» створені на основі партнерства між американським урядом та українськими бібліотеками. В 2015 році Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» долучився до цього проекту та надав аудиторію з метою облаштування такого Центру в м. Старобільськ, Луганська область.

 Центр “Вікно в Америку” відкритий з метою надання актуальної інформації про США та поповнення фондів Луганської бібліотеки імені Максима Горького англомовними виданнями. В центрі буде надаватися інформація про США: історію, уряд, суспільство та цінності; пропонуватиметься доступ до ресурсів Інтернету. Центр також інформуватиме про американські програми допомоги та обміну, сприятиме вивченню англійської мови.

Звертаємо увагу на те, що кожен житель міста зможе відвідати центр та скористатись його фондом, який, як обіцяють організатори, буде кожного року поповнюватись.

Як зазначають координатори проекту, центр відкрито на кошти американських громадян, загальна сума становить близько 350 тисяч гривень.

На відкритті були присутні Валентина Степанівна Пашкова, доктор історичних  наук, доцент, заслужений працівник культури України, директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні;  Кетрін Хеллок, заступник аташе з питань культури Посольства Сполучених Штатів Америки; Світлана Анатольївна Моісєєва, член президії Луганського обласного відділення УБА; Микола Олександрович Кулачка, голова Старобільської районної ради, Ірина Павлівна Риб’янцева, голова обласного відділеня УБА;  Анатолій Іванович Гаркавий, голова Старобільської РДА, Сергій Вікторович Савченко, ректор ЛНУ та Віталій Семенович Курило, голова наглядової ради ЛНУ, народний депутат України.

 «Я хочу відзначити, що ми вражені студентами і викладачами університету. Нас радує ставлення до цього проекту ректорату. Ми переконані, що центр стане не лише університетським, а й міським. Тут  є невичерпні можливості для співпраці, для комунікації. Думаємо, що всі громадяни зможуть скористатись можливостями центру», – зазначила Валентина Пашкова.

Кетрін Хеллок була приємно вражена знанням студентів англійської мови та зачитала звернення Посла США, який дякував ЛНУ та висловлював бажання подальшої активної співпраці.

Трет’якова Юлія, прес-центр ЛНУ

Leave a Reply

Your email address will not be published.